Jakie są największe korzyści, które może przynieść nam profesjonalna rekuperacja?

Przede wszystkim są to systemy ekonomiczne. Głównym zadaniem odzysku ciepła jest przynoszenie oszczędności w ogrzewaniu i wentylacji budynków. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio zaprojektować, a następnie wykonać system wentylacji z odzyskiem ciepła. Tylko profesjonalny montaż i nowoczesne urządzenia będą w stanie przynieść nam zwroty w ciągu kilku lat. Ważne jest więc to, aby wybrać odpowiedni rekuperator i centralę wentylacyjną, zadbać o odzysk ciepła na wysokim poziomie, a także zainstalować odpowiednie kanały i izolacje.

Przed wyborem konkretnego urządzenia, warto zwrócić szczególną uwagę na ich sprawność. Często parametry reklamowane przez producentów mocno różnią się od rzeczywistych osiągów, dlatego też konieczne jest zaufanie sprawdzonym firmom z dużym doświadczeniem. Nie warto łapać się na przeróżne chwyty marketingowe. Najbardziej skuteczna ocena pracy systemu możliwa jest wyłącznie dzięki szczegółowej analizie ekonomicznej pracy wentylacji, uwzględniającej przy tym sprawność odzysku energii. Nie zawsze bowiem podawany przez producentów wskaźnik temperaturowego odzysku ciepła, jest wiarygodnym wyznacznikiem potencjalnych oszczędności.

Jeśli chcą Państwo zainstalować profesjonalne rekuperatory i optymalnie dostosowany system wentylacji w swoim domu, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

prezentacja 3d
rysunek